Honda Wave 110

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod keto » 07 lis 2012, 21:30

Už se ví zda bude na tyto poloautomaty platit od ledna "B"čko řidičák? Ptal jsem se v kšeftě kde prodávají Yukiny,jelikož tam mají taky podobný stroj s poloautomatem a bohužel jsem se jasné odpovědi nedočkal :cry:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Peregrinus » 07 lis 2012, 22:37

První pravidlo byrokracie: rozhoduje papír. V případě silniční kontroly "malý techničák", čili ORV. Pokud je na zadní straně v kolonce "Řazení převodovky" magická zkratka "AUT", tak je to automat a hotovo. Pokud je tam něco jiného, tak smůla...
Peregrinus

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 56
Registrován: 09 črc 2011, 16:18
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Bylo: Keeway Flash Je: Honda PCX
Tuning / úpravy: Kufr, tunnel bag a plexi Givi, hodinky, neoprenové návleky na řidítka, termodeka, vyhřívané hefty

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 led 2013, 14:21

Prosím o Vaši radu.
Po (hodně) létech v autě jsem se v Praze rozhodl přesedlat na 2 kola.- Nemusím snad vysvětlovat proč v Praze moto...
Mám vyhlédnuté 2 favority ( kvůli ceně a spotřebě)
1/ Honda Wave 110i
2/ Piaggio New Fly 125

Recenze jsem četl, na Youtube viděl videa, přesto bych rád uvítal Vaše tipy a názory.
1/ Honda Wave-
výhody- velká kola, malá spotřeba, asi nezničitelný motor, cena solidní, servis by měl být bezproblémový, málokomu se líbí, tak by ji snad nikdo hned nemusel ukrást

nevýhody- - kola galusky, minimální úložný prostor, nekryté nohy, ( řazení nohou- poloautomat...- výhoda i nevýhoda), prťavá nádrž

[b]2/ Piaggio Fly 125
]u]výhody[/u]- velký úložný prostor i na nákupy, sice malá ale silnější kola prý dobrá stabilita, kryté nohy, silnější motor, malá spotřeba, dlouhý servisní interval ( 10.000 km)
nevýhody- malá kola, čert ví jak to bude s náhradními díly u Piaggia, cena vyšší

Potřebuji to hlavně na ježdění po Praze ( cca 90%) a občas: 50+50 km ( tam + zpět) cca z 5%, a zbytek na občasný výlet do okolí ( 5%)
Garáž nemám
Zatím se přikláním cca ze 2/3 k Hondě. Děkuji za Vaše fundované návrhy
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Winterwolf » 25 led 2013, 15:09

Záleží kde po Praze se s tím bude jezdit,ale do kolony doporučuji raději automat a na Jižní spojku něco silnějšího než 110ccm :wink:

Do výběru bych zahrnul i SH nebo PCX :wink:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 led 2013, 15:20

Díky,
z Prahy 10 po okraji na Prahu 9 ( vyjímečně Prahu 8), původně jsem zamýšlel i PCX 150, ale NEW Fly 125 je jenom o něco slabší má rovnou podlahu a dá se sehnat nestovnatelně levněji ( 49.900). Jde mi právě o cenu. Nechci starší a SH je cenově pro mě mimo ( už moc)
Naposledy upravil KYBLOS dne 02 črc 2013, 20:19, celkově upraveno 2
Důvod: Citování posledního příspěvku
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod koudáček » 25 led 2013, 15:38

Tak ty máš vlastně vybráno a od nás chceš akorát radu jestli na to piagio jsou dostupné náhradní díly tak to budeš muset za prodejcem a on ti řekne jak je to z náhradníma dílama víc ti k tomu asi nepovíme.
koudáček

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 16 črc 2010, 19:20
Skútr / moto: X-MAX 125,KYMCO PEOPLE GTI,APRILIA ATLANTIK 125

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 led 2013, 15:44

Díky, právě jsem váhal zda Honda není bezproblémovější... ale od 8steva jsem dostal radu že poloatomat do města nebrat ( v recenzích o ní bylo psáno, jak je řazení jednoduché, a že na tom jezdí v Indonésii i staré báby, po městě , že není problém)- proto jsem chtěl radu, zda je toto tvrzení opravdu pravdivé- abych se pak v Praze na křižovatkách neušlapal rychlostma :P . Takže se můj příklon bude asi spíše měnit směrem k variátoru..

Zatím všem děkuji, zkusím ještě prověřit , jak je to stěmi ND na Piaggio Fly...
Naposledy upravil KYBLOS dne 02 črc 2013, 20:19, celkově upraveno 2
Důvod: Citování posledního příspěvku
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Winterwolf » 25 led 2013, 15:54

Jestli na to nespěcháš tak až se oteplí tak se můžeš projet na SH150(2003) a PCX 125(2012) abys porovnal co ti vyhovuje víc :-)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 led 2013, 16:09

Díky za nabídku- jak se tak dívám z okna, tak tento týden určitě spěchat nebudu :shock: Mám papíry i na velkou motorku, takže s tím problém nemám, ale jak říkám, potřebuji něco levného ( ne čínu) auto mi dosluhuje tak si ho chci zatím nechat jen na nejnutnější převozy větších nebo těžších kusů. Koukám, že jsi částečně z Benešova. Tam právě občas budou mířit i mé "galusky"

Děkuji za upozornění, právě se mi to nezdálo, jak je to po městé prýma. Proto jsem sem hodil dotaz. Taky se mi líbila, že lze natočit i nakopávačkou ( i když je to stříkačka) jako jedna z mála.
Po tvé radě, tímto Wave vyřazuji a zkusím se tedy podívat po variátoru mám na to ještě několik měsíců a do té doby se mi třeba podaří něco ještě nakrást ( jak je u nás zvykem), protože našetřit sotva ...
Naposledy upravil KYBLOS dne 02 črc 2013, 20:20, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 25 led 2013, 16:59

Cau, tak ja se pridam. Co se tyka poloautomatu, tak se stevem nesouhlasim, ja jsem s tim naprosto v pohode i po Praze a urcite to neni utrpeni. Mozna je to tim, ze jsem jezdil na motorce snad od vzdycky a vzdycky se na ni radilo.

Co se tyka kolon...kdyz se kolona pohybuje je nesmysl jet mezi auty je to taky na policajty a o hubu a kdyz kolona stoji, tak asi neni co resit:)

A jeste k tomu vsemu te odmeni spotreba kolem litru, oproti variatoru... ulozny prostor se vyresi kufrem, kosikem nebo necim takovym:)

Ja jsem s tou potvurkou spokojenej... neni to zbytecne siroky jak baculaty piaggia atd... jde to skoro chytnout pod pazi... ja jsem to ted vzal do zubu a hodil na balkon, aby mi to nezavazelo ve sklepe a tak:) jo a tim jak je to uzoucky a pusobi to lehce tak jsem si to dovolil vest pesky po karlovym moste plnym turistu:)
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 led 2013, 17:08

Hmmm, taky Pražák a zajímavý poznatek- odvolávám, co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil- vrátka ještě ponechávám otevřeny, Teď ji mají v akci za moc příjemnou cenu ( jestli to není překlep: 39.900)- což mě naprosto právě dostalo !
No 100 kilo je tak nošení na klech ne v zubech, sklep mám taky solidní- akorát nevím jak s tím po cca 22 schodech . Dolů to nějak sjede, ale nahoru nevím, zda na to pak nezavolat sousedy na pomoc.
Můžu se zeptat drží to rychlost i do kopce ? 99% budu jezdit sólo (akorát s nějakým tím nákupem).
Díky
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 25 led 2013, 17:21

s tou vahou dost dobre nechapu, ze na tom nejsou plechy a vazi to vic nez pionyr... jinak jsem to hodil do vytahu, zvedl predni kolo a zabrzdil, protoze mi to tam nechtelo vejit, takze po schodech ale taky to bys dal i zenskou :)

mno a co se tyka kopce.. nevim jestli jsi z prahy, ale ja treba na suchdol vylitnu na 4ku kolem 60-70ky a podobne se da i skrz Lysolaje nahoru do horomeric, rekl bych, ze to drzi fakt dobre.
Vietnam je taky docela kopcovitej a tam jsme na tom litali dva s vecma na par noclehu, nebyla to strikacka a fakt jsem byl prekvapeny, jak si to prdi a jede, jakoby nic:) to me primelo koupit si to i tady... jestlis nekdy videl jak se jezdi v saigonu a s poloautomatem to slo v klidu, tak prazskej provoz je prochazka ruzovym sadem
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 led 2013, 17:28

Výtah u nás nemáme- žiju ve středověku ( stará zástavba)
Jsem z Vršovic a občas chci jet do Kobylis, na Prosek... Lysolaje jsou podobný kopeček od Vltavy, trochu to tam znám. Jinak Vršovice jsou dolíček a mám to do kopce skoro kamkoli.
A myslíš že do Benešova mi neupadne zadek ?
Díky
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 27 led 2013, 16:19

No, tak BMW GS to asi nebude, abys polknul km, co najedes na nadrz a chlastal bez zastavek z camelbagu.
Myslim, že Benešov je pro tuhle motorečku akorát. Primárně město, okoli a sem tam odskok mimo, myslim ze tak do tech 50km neni, co resit, dal uz je to tak na vikendovy vylet:)))

Mrkni na tohle: https://maps.google.com/maps?saddr=th%C3%A0nh+ph%E1%BB%91+Phan+Rang+-+Th%C3%A1p+Ch%C3%A0m,+Ninh+Thu%E1%BA%ADn,+Vietnam&daddr=Da+Lat,+L%C3%A2m+%C4%90%E1%BB%93ng,+Vietnam+to:M%C5%A9i+N%C3%A9,+Phan+Thi%E1%BA%BFt,+B%C3%ACnh+Thu%E1%BA%ADn,+Vietnam+to:Phan+Rang+-+Th%C3%A1p+Ch%C3%A0m,+Ninh+Thu%E1%BA%ADn,+Vietnam&hl=cs&ie=UTF8&ll=11.439647,108.638306&spn=1.052565,1.234589&sll=11.49752,108.639679&sspn=1.05235,1.234589&geocode=FWi8sAAd5xJ_Bim_fqT8DtBwMTH6Ow9ue2Mzdg%3BFUMytgAdSfF2BimxiAny_hJxMTEw-StniyJfrQ%3BFdrTpgAd0FR0Bim1lnx_TI52MTEkBwLBcmtAGg%3BFWi8sAAd5xJ_Bim_fqT8DtBwMTH6Ow9ue2Mzdg&oq=phan&mra=ls&t=m&z=10
je to behem 4 dni, jeden den do Dalatu, druhy den jsme jezdili kolem Da Latu, treti den jsme jeli do Mui Ne (180km) a zpatky... ja si fakt nemuzu stezovat, na jinych prckoletech jsem jezdil taky :) No, pravda, zadek se mi potil, ale to se poti i v klimatizovanym aute, kdyz se na nem sedi:)

a pak na obrázek, který přikládám: myslim, ze to vyjadruje pocity docela jasne:)

po dokonceni vyletu jsem pro zajimavost zkontroloval co se kde uvolnilo, jak je na tom olej atd.. vsechno uplne naprosto v pohode:)

Honda ma nejakej testovaci kousek, kdyz jsem kupoval ja byl ve ValMezu a myslim, ze putuje mezi pobockama... nejlip kdyz vyzkousis:)

aa tady psal jeste steve... tak to jsem si nevsiml:) na dalnici bych nevyjel snad se skoro zadnym skutrem:) co se tyka semaforu a toho, co pises, vzhledem k tomu, ze asi sbiram houby kolem silnice a neocekavam od stroje a ani nejezdim trista z mista, jako to vetsina prazskych kolegu a martanu ze satelitu se znackou S dela jak v autech, tak na skutrech a pak brzdi na cervene jak ocasi a nejlip jeste troubi na toho pred tim, proc stoji ikdyz maji vsichni cervenou, tak jsem asi takovou situaci s razenim snad nezazil. Zvedal jsem takovy ucho ze silnice, variator mu nepomohl, proste magor v kolone, ale mas pravdu, pri nepredvidavym, bezmozkovym, arogantnim, agresivnim, stylu jizdy ala prazak ci stredocech, je to fakt o hubu, pak je otazkou, jak jezdis a jak chces jezdit... a podle toho vybiral stroj:)

Ja s tim problem nemam, proste predvidam divam se pred sebe okolo sebe a jsem v pohode i v centru mesta... je pravda ze kolem je to asi lepsi na cemkoli:)

Pravda, ze asi nejbezpecnejsi bude skocit do auta nebo na motorku s variatorem a jezdit se stadem prazaku a Satelitaku, a jinych naplavenin, co nezvladli zivot v praze a museli odejit kousicek za prahu, otazkou je, kdy prijde ta skala a pak tam tohle stado spadne i se svymi SUV a variatory, doufam, ze me neseberou s sebou :D :D

vsechno ma svoje, vyzkousej to, vyzkousej si to venku, vyzkousej si to ve meste a sam budes vedet, co je nejlepsi pro tebe... na foru toho moc nezjistis:) nazory jsou obvykle vyhraneny a nic mezi... viz muj prispevek :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 02 črc 2013, 20:27, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 27 led 2013, 18:35

Díky moc za odpovědi, v každém případě až bude počasí k světu- vyzkouším- za to nic nedám.
Beru v potaz všechny odpovědi i vše pro a proti- budu mít o čem přemýšlet.
Ještě by mě zajímalo- jak to klouže na mokru ? Abych nezabrzdil v Počernicích a nezastavil až v Kolíně ... :roll:
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků