Capirelli

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Capirelli

Příspěvekod Kobyrs » 20 črc 2015, 21:35

ahoj zakoupil jsem si Grande Porto..první dojmy ze zajíždění.Najeto 330km až na výrobní vady které jsem odhalil po rozbalení krabice zatím nic nemám..až za kecající ukazatel paliva..když mám prázdno na ukazateli tak v nádrži cca 5cm paliva.Ale jak říkám jen viditelné vady ale prodejce je asi neviděl když to balil.Čekám na vyjádření..Jinak jsem zatím spokojen a už jezdím dle manuálu i 55km/h :P
Kobyrs

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2015, 21:17
Skútr / moto: Skútr

Re: Capirelli

Příspěvekod mfranek » 23 črc 2015, 14:33

Ahoj, taky ho mám, jen mám nalítáno půlku... No je to pouze přibližovadlo do míst, kam se mi nehodí auto. Já mám s měřákem paliva tu samou zkušenost. Měl jsem ručičku v červeném, tak jsem si říkal, 4 litry doplním a .... benzín byl všude... Jak zajíždíš? Přiznám se, že ploužit se 30-40 je strasně frustrující :-) Ptal jsem se v obchodě, kde mi ho prodávali, a paní majitelka mi říkala, je to stroj, tak ho normálně používejte...
mfranek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 13 črc 2015, 23:06
Bydliště: Praha - východ
Skútr / moto: Malaguti SpiderMax GT500

Re: Capirelli

Příspěvekod Kobyrs » 30 črc 2015, 22:13

Tak další poznatek z jízdy s Grande porto..:-) najeto 600km a zatím super.Zajížděl jsem přesně dle manuálu do 200 km 35=40 km/h byl do masakr a vůbec to nepřibývá teď už místy jezdím i 70km/h to už je jiná.Výrobní vady jsem cca odstranil až na jednu ale budu muset taky.Zadní brzdové destičky nesedí na celém kotouči jen z poloviny..ted to nevadí ale až se ojedou mohly by být starosti s bržděním.Na garanční prohlídce mi řekli,že to je na všech Grande porto a tak budu muset opravit sám doma :-D. Jinak palivoměr je asi jediné co opravdu kecá ale zároveň mi asi nikdy nedojde palivo :-D. Po 600km zatím max spokojenost ještě nějaký km počkám a budu vyřazovat EGR ventil a soused technik poradil,že přehozením nějakého vymez.kroužku ve variátoru docílím,že Capirelli dosáhne i vyžší rychlosti než je 85km/h tak uvidíme,každopádně EGR se bude odpojovat min do další garančky :-D
Toť zatím vše z mého pohledu.

5.8. edit:
Najeto 1000km objednán na druhou garančku a spokojenost....jede to slušně,žádné závady, bez kufru na přilbu živější ale i s ním no problém :-) spotřeba 3l/100km. Už druhý člověk nezávisle na sobě mi řekl, " už jsi vyndal podložku z variátoru?? " Néééé ještě ne ale pak to prý pojede min 100km :-D Ale s pojí váhou na stejnou hladinu plynu se stačí jen přikrčit a v tu ránu to letí hnedka 80km/h takže zatím spokojenost největší...už aby byl konec záruky :-D mám v plánu osadit LED osvětlení a zapojit ty nezapojené zadní světla
Naposledy upravil KYBLOS dne 13 srp 2015, 10:22, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Kobyrs

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2015, 21:17
Skútr / moto: Skútr

Re: Capirelli

Příspěvekod TUNER » 05 srp 2015, 23:00

Podložka se do variátoru dává pro omezení na 45 km/h. Pokud ti to jede víc,tak tam nejspíš žádná nebude. Rychlost si změř GPSkou,ať tady nepíšeš zkreslené údaje... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Capirelli

Příspěvekod Kobyrs » 13 srp 2015, 08:26

OK alespoň se v tom nemusím vrtat :-D GPS pořád laboruji kam ji umístit...spíše tedy držák :-)
Kobyrs

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2015, 21:17
Skútr / moto: Skútr

Re: Capirelli

Příspěvekod veselyo » 21 čer 2016, 11:25

Cau, chci se zeptat, po jaké době a jaký typ oleje davate do tohoto skútru?
veselyo

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 17 čer 2014, 20:52

Re: Capirelli

Příspěvekod xladi » 25 čer 2016, 18:46

Je to v nívodu, tuším že interval u 125 byl 3000 km. A je to prakticky jakýkoli olej určený pro skůtry, nebo dle specifikace v návodu. 125 nemá olejové čerpadlo má rozstřik oleje v motoru lopatkovým kolečkem. Filtr je permanentní jen se vždy pří výměně vyčistí a otře se výpustný šroub, který v somě má magnet a zachytává kovové kousky.
Uživatelský avatar
xladi

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 04 zář 2011, 13:15
Bydliště: Jaroměř
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST ABS/ASR (2016)

Re: Capirelli

Příspěvekod roman257 » 02 črc 2016, 10:31

mám ho 14dní s kitem 180ccm, hustý ale žere, od prodejce nekvalitně smont. plasty (od výrobce taky) porupaný 5mm fuka a sešroubovaný jako by nic.. včera přestal fung. ukazatel směru, nevím co s tím. elektr. nic nezjistil a pohled jak špatně!!! je svařenej rám nevim zda na tom jezdit kolem 100km/h to mně zklamalo za 40tis :( co bude nevim v Po to budu řešit... r
roman257

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2016, 10:11

Re: Capirelli

Příspěvekod xladi » 03 črc 2016, 16:03

roman257 píše:mám ho 14dní s kitem 180ccm, hustý ale žere, od prodejce nekvalitně smont. plasty (od výrobce taky) porupaný 5mm fuka a sešroubovaný jako by nic.. včera přestal fung. ukazatel směru, nevím co s tím. elektr. nic nezjistil a pohled jak špatně!!! je svařenej rám nevim zda na tom jezdit kolem 100km/h to mně zklamalo za 40tis :( co bude nevim v Po to budu řešit... r


Taky jsem si tím musel projít. Na pohled jsou ty skůtry super ale zpracování hrozný. Doporučuju koupit tmel na šrouby a ty co drží výfuk zajistit aby se nevyšroubovaly ztratil jsem jich několik. Ty plasty nevydrží jsou tvrdé a křehké rády praskají. S úchyty na šrouby nelícují, tak to ještě zhoršuje. Jestli je to nový a v záruce, tak to reklamovat. S reklamací jsem problém neměl. Ale jsem rád že je z domu. Měl jsem rv. 2009, koupil jsem si Runnera rv. 2007 mám ho 3 rok a krom zpuchřelé příruby sání a rozpadajícího se startovacího kabelu žádné problémy jen měním olej a gumy. Jednou jsem měnil řemen když jsem si kupoval sportovní variátor.
Uživatelský avatar
xladi

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 04 zář 2011, 13:15
Bydliště: Jaroměř
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST ABS/ASR (2016)

Re: Capirelli

Příspěvekod roman257 » 06 črc 2016, 21:58

k těm blikačům se další den přidal tekoucí olej rozházenej po celém spodku až na výfuk... šok!!! rozčarování ale přišlo když sem na severu hledal garanční servis, mám ho z brna. litvínov mně odkecal se španou reklamací u fa capirelli! v ústí mi popřál majitel hezký den s tím že servisují jen od nich prodanéééé... já mám capra z brna. děs zítra volám capirelli.cz tak uvidím jaká bude odpověď. včera sem to rozdělal na atom... po půl dni práce a hromadě věcí šok, ale příjemný byla jen prdlá hadice od vent. víka motoru a vyhodilo to po ko oleje cca 1-2lžíce oleje. horší facha ale byla najít relátko blikačů, já začal od nádrže dolů a přesouval se až po schození kapoty a tam nad řídítky bylo vytoužené relé :) a šok upadlej hnědej drátek :) tak sem si se švárou vše udělal namontoval alarm+dalk.start a zítra to domontim. servis budu mít asi u nás v garáži :) nevim čím bych byl nakrmenej v ústí nebo litvínovu jaká to byla velká oprava??? holt sámo jo ta velká prdel u capra má jednu žárovku 2vlákna, brzda+poziční ale sou tam ještě 2padky na dálší světla ale jen zaslepená, švára s tátou mají fa eletro revize atd. a drží 20let T613 tak já mám to jedno středové na brzdu a ty 2 jako poziční :) :) a padky z T613 he zlatej socismus
roman257

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2016, 10:11

Re: Capirelli

Příspěvekod Kobyrs » 06 črc 2016, 22:33

Grande Porto 125ccm po ujetí 7400km bez závad...až na jednu maličkou a tou byla spínací skříňka.Servis jsem měl v Horšovským Týně a Super a fa Capirelli.cz taky super,ochota,spolupráce prostě no problem...Jediné mínus na čínském stroji jsou kW.. :-(
Kobyrs

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2015, 21:17
Skútr / moto: Skútr

Re: Capirelli

Příspěvekod xladi » 07 črc 2016, 17:44

Na nákup náhradních dílů doporučuji www.multimoto.cz mají tam snad všechny díly na čínské skůtry za o dost nižčí ceny než prodejci. U číny jsou vesměs 2 motory 50 a 125 lišící se maximálně deklem na variátor. Jinak 99% dílů sedí.
Taky jsem měl svého času s prodejcem skůtrů. Na stránkách Capirelli byl uveden i jako prodejce dílů, šel jsem objednat a on na mě vyrukuje že mi to objedná a bude to podražený o poštovný. Na to jsem mu odpověděl že si to můžu objednat rovnou sám a koupil jsem levněji právě v Multimotu.
Uživatelský avatar
xladi

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 04 zář 2011, 13:15
Bydliště: Jaroměř
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST ABS/ASR (2016)

Re: Capirelli

Příspěvekod rhuk » 07 črc 2016, 22:51

kodls píše:Já mám Grande porto už týden a nemůžu si stěžovat. Tolik úložných prostorů, napřiklad ty u řídítek se docela hodí na povinnou výbavu a dokumenty atd., cestující vzadu chválí pohodlí, zatím nejrychleji jsem s tím jel 99, pravda, bylo to sice z mírného kopce, ale nejel jsem na plný, "zajíždění" přece :twisted: . Spotřeba při prvních 100km udávaných 2,8. Pokud opravdu uvažuješ o koupi tohoto skútra, tak bez váhání do něj :wink: ( Docela mě ale sere neustále vychvalování vzhledu, hned první den mě zastavili 3 důchodci :lol: ) A ohledně barvy, vůbec, ale vůbec se neboj té britské závodní zelené, pasuje k tomu skútru nejvíc a ve skutečnosti vypadá mnohem líp než na obrázcích, bílá ujde, taková módnější, ale černou fakt neber, nic na tom skútru nevyniká. Pokud máš nějaké další dotazy tak PM :wink:

Ahoj.Mám capirelli asi tyden Rád bych nekam vyrazil asi na náký sraz kde bych potkal někoho se scůtrem caprelli .nevíš o nákém srazu.Já bydlím v Kolíně a kde bydliš ty.
rhuk

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2016, 19:42

Re: Capirelli

Příspěvekod bigberan » 28 črc 2016, 16:27

Ahoj lidi,mam take capirelli jen pia vento,tak doufam,ze tu můžu vstoupit.Mám problém,že mi teče odněkud z motoru olej.Nebo jestli je tady někdo z Havířova,že by se na to koukl,moc tomu nerozumím.diky za rady.
bigberan

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2014, 13:20
Skútr / moto: Capirelli Pia Vento

Re: Capirelli

Příspěvekod xladi » 29 črc 2016, 09:20

Musí to být v záruce, tak ať to poví. Něco podobného jsem měl kdysi taky. Motor vypadal OK ale vždycky bylo na zemi pár kapek oleje. Utáhl jsem co šlo nadoraz a napomohlo. Nakonec to prodejce v rámci záruky opravil bylo potřeba vyměnit těsnění na hlavě nebo válci. Od té doby bylo sucho.
Uživatelský avatar
xladi

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 04 zář 2011, 13:15
Bydliště: Jaroměř
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST ABS/ASR (2016)

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 6 návštevníků