Burák dlouhé starty

Diskuze o skútrech většího objemu.

Burák dlouhé starty

Příspěvekod Yarin » 13 říj 2019, 15:44

Ahoj,mám problém se svým Buráčkem 125 r.v. 2004
Po stání delším jak 2 dny mi nechce chytit.Točím,točím a nenatočím.Když vyndám svíčku tak je suchá.
Karbec jsem měl celý venku,komplet jsem ho vyčistil a žádná změna.Automatický sytič jsem taky vyměnil,žádná změna.Zkusí mu stříknout trochu benzinu pod svíčku,ale to si myslím že chytne hned když je svíčka suchá.Má někdo nějaké ososbní zkušenosti s tímto problémem?
Když ho natočím,což se povede když dlouho startuji tak potom chytá bez problémů i druhý den.Ale jak stojí 2-3 dny tak je to tu zase.
Díky za jakoukoliv reakci
Yarin

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2018, 10:39
Skútr / moto: Suzuki Burgman 125
Tuning / úpravy: zatím žádné

Re: Burák dlouhé starty

Příspěvekod josuk » 13 říj 2019, 15:49

Nevím jaký to byl ročník buraka, ale šla jednoduše odpojit hadička od čerpadla a při otočení klíčku na vteřinku se valil benzín. ??
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Burák dlouhé starty

Příspěvekod Yarin » 13 říj 2019, 15:52

Tenhle čerpadlo žádné nemá,alespoň jsem žádné ne cestě do karburátoru nenašel.Je to verze s karburátorem,čerpadlo mají snad jen stříkačky.Tady je to podle mě řešené nějaký podtlakovým sáním,z čehož se dá usuzovat i na to že by mohla být špatná membrána v karburátoru.Ale jsem v tomhle trochu mimo.Jsem poctivý fichtlař,tohle je pro mě trochu novinka.Ale třeba se pohybuji s tou membránou správným směrem.....
Yarin

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2018, 10:39
Skútr / moto: Suzuki Burgman 125
Tuning / úpravy: zatím žádné

Re: Burák dlouhé starty

Příspěvekod amilfait » 13 říj 2019, 17:20

Čerpadlo má....... https://www.partsdepot.cz/originalni-di ... 06/720129/
Ale spíš hledej pricpany filtr, bordel v nadrzi ci palivové cestě, případně netesnosti a prisavani vzduchu do palivové cesty......
amilfait

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2014, 21:06

Re: Burák dlouhé starty

Příspěvekod Yarin » 14 říj 2019, 22:50

Tak to je pro mě fakt překvapení,to čerpadlo.O víkendu na to juknu,v týdnu se k tomu díky odpolední nedostanu.Díky za nasměrování,snad budu úspěšný.
Yarin

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2018, 10:39
Skútr / moto: Suzuki Burgman 125
Tuning / úpravy: zatím žádné

Re: Burák dlouhé starty

Příspěvekod Yarin » 26 říj 2019, 22:56

Tak jsem tu zase po trochu delší odmlce.Mohl jsem si oči vykoukat,ale to čerpadlo jsem opravdu nikde nanašel.Asi se na to kouknu pořádně přes zimu,bude na to čas a třeba něco objevím.Jinak jsem mu párkrát fouknul benzín rovnou pod svíčku a asi po třetím-čtvrtém pokusu naskočil a spokojeně bafal.Od čtvrtka 24.10 večer co jsem se vrátil z projížďky stojí a dnes už zase nechtěl nastartovat.Asi bude třeba opravdu všechno projít,jestli se někde nepřicpává hadička.Jinak už nevím
Yarin

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2018, 10:39
Skútr / moto: Suzuki Burgman 125
Tuning / úpravy: zatím žádné

Re: Burák dlouhé starty

Příspěvekod josuk » 28 říj 2019, 09:14

Samotné čerpadlo je většinou váleček průměru tak 3 cm délky tak 6 cm bývá v nádrži ale protože je často jen nasazené do plastu na filtr a vedení je asi potřeba to zkontrolovat aby to bylo všechno průchodné a tesnilo.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy


Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků